Karty kredytowe – to proste

Karty kredytowe w PolsceAlternatywą dla kredytu bankowego może być posiadanie tak zwanej karty kredytowej, którą praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie, wystarczy tylko złożyć wniosek i czekać na pozytywne jego rozpatrzenie. Karta ta jest rodzajem karty płatniczej z limitem zadłużenia przyznawanym przez bank, a różni się tym od zwykłego kredytu, że zazwyczaj posiada ona pewien okres podczas którego nie trzeba spłacać odsetek, co niewątpliwie jest dużą zaletą dla jej użytkownika.

Jeśli natomiast w tym okresie nie zostanie spłacone zadłużenie wtedy już musimy spłacać odsetki, karta kredytowa jest więc dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy potrzebują pieniędzy na krótki okres czasu. A odsetki te są zazwyczaj dużo większe niż w przypadku zwykłego kredytu bankowego.
Kartę kredytową oferują banki, w których mamy założone wcześniej konto po wcześniejszym wypełnieniu odpowiedniego wniosku.
Karta kredytowa ma to do siebie, że aby w tym umówionym okresie nie było naliczane oprocentowanie trzeba dokonywać transakcji bezgotówkowych, a pobranie pieniędzy z bankomatu wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Decyzję o posiadaniu karty kredytowej warto dobrze przemyśleć i korzystać z niej tylko wtedy, kiedy mamy pewność iż będziemy mogli spłacić ją w terminie nie objętym oprocentowaniem, bowiem tylko wtedy będzie to dla nas korzystne. Nie należy zapominać, iż bardzo łatwo wydaje się pieniądze, ale prędzej czy później będzie trzeba uregulować dług, a z tym czasami bywa niewesoło.

One comment

  1. basia napisał(a):

    Z kartą kredytową to właśnie jest tak, że w pewnym momencie ludzie zauważają, że brakuje środków na spłatę i wtedy właśnie zaczynają się problemy. Ja kilka lat już używam karty kredytowej i można powiedzieć nauczyłam się z niej korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj inne:
Mieszkanie dla Młodych (MdM) – rządowy program dopłat

Co po "Rodzina na Swoim"? Wraz z końcem 2012 roku skończył się rządowy program „Rodzina na swoim”, który miał za zadanie wspierać rodziny w spłacie kredytu mieszkaniowego. Program ten cieszył

Zamknij