Lokata bankowa – pytania i odpowiedzi

Posiadanie wolnych środków finansowych nie musi ograniczać się do przechowywania ich w zaciszu domowym. Dawno skończyły się czasy przechowywania oszczędności w skarpecie, słoiku, czy nawet babcinej cukiernicy i zamiast tego rynek finansowy oferuje wiele produktów zastępujących domowe pielesze i dające lepszy zysk niż ten z domowej skarbonki.

W jaki sposób bezpiecznie ulokować oszczędności?

Jedną z bezpieczniejszych form inwestowania oszczędności są lokaty bankowe, bowiem porównanie lokat bankowych do innych form inwestycyjnych, jasno pokazuje, że lokata to jedna z pewniejszych form inwestycyjnych.

Czy każda lokata bankowa będzie dobra dla każdego?

Na to pytanie odpowiedź zależna będzie od kilku czynników, które mogą mieć decydujący wpływ na to, która lokata bankowa będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Najlepsza lokata bankowa, będzie taką lokatą, która spełni nasze warunki zarówno finansowe, jak i czasowe.

Czy wysokość oszczędności jest istotna przy wyborze lokaty bankowej?

Suma pieniędzy, jaką chcemy ulokować na lokacie bankowej ma znaczenie, bowiem niektóre oferty banków, dotyczące lokat bankowych, mają ustaloną kwotę minimalnego wkładu finansowego, a nawet maksymalnego. W zależności od oferty i od banku kwoty te mogą być różne, dlatego należy się zapoznać z ofertami lokat bankowych dostępnych aktualnie na rynku, aby nie pójść do banku z kwotą tysiąca złotych, gdzie minimalnym wymaganym wkładem finansowym będzie suma znacznie wyższa. Zatem pierwszym krokiem, jaki zrobimy decydując się na zainwestowanie oszczędności w lokatę bankową, będzie porównanie lokat i wzięcie pod uwagę tylko te lokaty, których minimalny wkład finansowy odpowiada naszym oszczędnościom.

Czy oprocentowanie lokat kilkumiesięcznych dotyczy tych konkretnych kilku miesięcy?

Oprocentowanie lokat bankowych podawane w reklamach i w ofertach bankowych zawsze odnosi się do pełnego roku trwania takiej lokaty. Nawet jeśli jest to lokata bankowa kilkumiesięczna, to procent zysku z tej lokaty, jaki uzyskamy po upływie tych kilku miesięcy, będzie zatem odpowiednio mniejszy. Należy przy tym zwrócić uwagę na fakt, że są dwa rodzaje oprocentowania lokat bankowych – oprocentowanie stałe i oprocentowanie zmienne. Najbardziej korzystnym oprocentowaniem lokat jest oprocentowanie stałe, dające pewny zysk na zakończenie czasu trwania lokaty bankowej.

Czy okres trwania lokaty bankowej wszędzie jest taki sam?

To kolejny czynnik, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze lokat, bowiem na rynku lokat bankowych są lokaty różniące się czasem ich trwania. Dlatego decydując się na założenie lokaty, należy czas jej trwania dopasować do indywidualnych potrzeb.

Czy czas trwania lokaty jest stały, czy można lokatę po upływie zakładanego okresu przedłużyć?

I znowu banki polskie w swoich ofertach bankowych mają w tym zakresie różne propozycje. Są lokaty bankowe, których czas trwania jest nieprzekraczalny, na przykład 3 miesiące i po upływie tego okresu lokata całkowicie wygasa. Dostępne są też i takie lokaty bankowe, które po upływie ustalonego czasu ich trwania mogą zostać – na życzenie klienta lub automatycznie – przedłużone na kolejny taki okres.

lokata bankowa w Lions Bank

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45 089 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
MultiBank w Polsce

MultiBank to jeden z bardziej znanych banków polskich dzisiejszych czasów. Ceniony za atrakcyjną ofertę, nowoczesne podejście do klienta, opcje bankowości internetowej i telefonicznej, oraz rozbudowaną sieć oddziałów, cieszy się sporym

Zamknij