Mieszkanie dla Młodych (MdM) – rządowy program dopłat

Co po „Rodzina na Swoim”?

Wraz z końcem 2012 roku skończył się rządowy program „Rodzina na swoim”, który miał za zadanie wspierać rodziny w spłacie kredytu mieszkaniowego. Program ten cieszył się dużą popularnością, wiele tysięcy rodzin skorzystało z oferowanej pomocy, spłacając kredyt zaciągnięty na cele mieszkaniowe.

W drugiej połowie 2013 roku, rząd zastąpił dotychczasowy program pomocy rodzinie innym, który również będzie miał za zadanie wesprzeć młodych w zakupie mieszkania na kredyt. Nowa oferta bankowa wsparta przez rządowy program nazwany „Mieszkanie dla młodych” w skrócie MDM, kierował się będzie jednak nieco innymi zasadami niż jego poprzednik.
Rządowy program wsparcia mieszkalnictwa – Mieszkanie dla Młodych (MdM) rusza od 1 stycznia 2014 r.

Warunki kredytu na „Mieszkanie dla Młodych”

Podstawową różnica będzie to, że wsparcie przy zakupie mieszkania będzie jednorazowe, a jego wysokość będzie obejmowała 10% wartości zakupionej nieruchomości, w przypadku gdy rodzina posiada potomstwo, będzie można liczyć na dodatkowe 5% dopłaty, natomiast jeżeli w przeciągu 5 lat od daty kiedy kredyt został udzielony na świat przyjdzie kolejne dziecko, dofinansowanie zwiększy się o kolejne 5%. Plusem tej sytuacji może być to, że oferta bankowa stanowiąca kredyt zaciągnięty na mieszkanie może być w najlepszym przypadku o 20% niższy, co skutkuje dużo niższymi odsetkami oraz niższymi ratami kredytu, przez cały okres kredytowania, a nie tylko przez osiem lat jak miało to miejsce w przypadku ofert bankowej Rodziny na swoim.
Kolejną różnicą jest to, że kredyt może być udzielony na zakup mieszkania (do 75 m2) jak i domu jednorodzinnego (do 100 m2)
Trzecią istotną różnicą jest to, że zakup mieszkania jest możliwy tylko na rynku pierwotnym, (rodzina na swoim wspierała również kredyt na mieszkanie zakupione na rynku wtórnym). Pozostałe warunki dofinansowania pozostaną praktycznie bez większych zmian, nie zmienia się, zatem warunek, nieposiadania nieruchomości przez osobę starającą się o kredyt, również wiek, tak jak w przypadku Rodziny na Swoim nie zmienia się tzn. młodszy z małżonków nie może przekroczyć 35 lat, również wielkość nieruchomości, którą chcemy nabyć nie zmienił się i nadal nie może przekroczyć 75 metrów kwadratowych. Zmiany w programie dopłat do kredytu mieszkaniowego mają na celu wsparcie budownictwa mieszkań (stąd możliwy jest tylko kredyt na mieszkanie na rynku pierwotnym). Warto się nim zainteresować jeżeli kupujemy mieszkanie na kredyt, bowiem suma pomocy jest niebagatelna i może znacznie ułatwić spłacanie kredytu.
Zapoznaj się ze szczegółami kredytu Mieszkanie dla Młodych MdM

mieszkanie dla młodych - MdM

mieszkanie dla młodych – MdM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45 089 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Szybkie Pożyczki Online

Coraz trudniejsza sytuacja gospodarcza sprawia, że wielu ludzi bardzo często traci swoją płynność finansową. Gdyby nie instytucje finansowe, w których uzyskać można szybkie pożyczki gotówkowe ich życie byłoby znacznie trudniejsze.

Zamknij