Kredyty gotówkowe

Wystawy kuszą nowościami i trendami, które zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Często wzdychamy do kolejnej rzeczy, zdając sobie sprawę, iż nie stać nas na jej zakup. Bywa, że jesteśmy w gorszej sytuacji, mianowicie do zakupu niespodziewanie zmusza nas odmowa posłuszeństwa telewizora, pralki, lub innego sprzętu RTV, czy AGD. Stojąc pod ścianą wyboru między pożyczką u znajomych, a kredytem gotówkowym zazwyczaj wybieramy kredyt. Nikt ze znajomych nie będzie czekał za spłatą długu kilka miesięcy.

Decyzja niby podjęta, lecz by nie wpaść w dołek finansowy warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Zaczynamy od obliczeń miesięcznych dochodów swojej rodziny. Odliczamy wszystkie wydatki, łącznie z czynszem, opłatami i ratami innych ewentualnych kredytów. Konieczne jest, by wziąć pod uwagę od dawna zaplanowane wydatki jak prywatne wizyty lekarskie, opłata ubezpieczenia auta, szkolne wyjazdy dzieci, oraz te całkiem podstawowe jak żywność, środki czystości, eksploatacja samochodu. Taka ocena sytuacji przez obliczenia, pozwoli podjąć ostateczną decyzję o tym czy zwrócimy się do banku o udzielenie kredytu gotówkowego.

Uważasz, że możesz pozwolić sobie na taki rodzaj pożyczki. Zanim jednak przekroczysz próg banku ustal kwotę, która podzielona na ilość miesięcy zaciągnięcia długu wraz z odsetkami nie zburzy wcześniejszych obliczeń. Poproś o tyle, ile jest potrzebne na zakup niezbędnej rzeczy. Pamiętaj, że kredyt gotówkowy jest najlepszy wtedy, gdy nie burzy Twoich zdolności finansowych. Przemyślany kredyt gotówkowy zapewne jest dobrym rozwiązaniem w nagłych przypadkach.

Możesz sprawdzić zestawienie i porównanie ofert kredytów gotówkowych. Jeśli interesuje Cię konkretny bank, przeczytaj opis kredytu i wyślij formularz kontaktowy.

6 komentarzy

 1. henryk napisał(a):

  Podoba mi się, że w tej porównywarce wyświetla od razu wysokość raty do spłaty

 2. Kuba napisał(a):

  Zawszę się bałem, że te kredyty gotówkowe są niebezpieczne. Dzięki, że napisałeś i wyjaśniłeś wszystko na ich temat.

 3. Gawron napisał(a):

  Bardzo ciekawie napisany artykuł dobrze tłumaczy co i jak jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe.

 4. scrane napisał(a):

  To porównanie kredytów gotówkowych wiele nam pomogło. Dziękujemy!

 5. 19NoName93 napisał(a):

  Super strona, jest tutaj tyle banków, że na pewno wybiorę dla siebie korzystny kredyt gotówkowy. Polecam wszystkim i pozdrawiam! :)

 6. kris90 napisał(a):

  swietna strona z kredytami, miła obsługa :) nie robia zadnych problemów, wszystko bez zadnych kruczków, jasno na bialym :) z szczerego serca kazdemu polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj inne:
Konto oszczędnościowe – sposób na mieszkanie, wakacje….

Po co konto oszczędnościowe? Każdemu marzy się posiadanie oszczędności - na własne mieszkanie, na wakacje czy po prostu na czarną godzinę. Wielu osobom wydaje się jednak, że na oszczędzanie zwyczajnie

Zamknij