Rodzaje kredytów bankowych

Rodzaje kredytów, czyli z czym to się je

W dzisiejszych, trudnych czasach, gdy średnia pensja pozwala zazwyczaj jedynie na pokrycie bieżących wydatków, wielu z nas musiałoby odłożyć spełnianie marzeń, które – nie oszukujmy się, kosztują, na bliżej nieokreśloną przyszłość. Na szczęście na przeciw naszym potrzebom wychodzą banki polskie ze swoimi ofertami bankowymi, które oferują liczne kredyty.

Zachęceni wszechobecnymi reklamami możemy przebierać w ofertach bankowych i dopasować najlepszy kredyt do swoich potrzeb.
Przyjrzyjmy się kilku z puli niemalże trzydziestu rodzajów kredytów oferowanych przez banki.
pomoc doradcy kredytowego

Rodzaje kredytów bankowych

Kredyty hipoteczne. Są to bardzo popularne kredyty, przeznaczone na budowę domu lub kupno nieruchomości charakteryzujące się stałym oprocentowaniem i długim okresem amortyzacji.
Kredyty inwestycyjne. To kredyty udzielane firmom, który można przeznaczyć na poprawę działalności firmy, jej budowę lub rozbudowę, zakup środków trwałych, licencji, patentów, itp.
Kredyty studenckie. Te kredyty udzielane są studentom uczelni wyższych na bardzo atrakcyjnych warunkach – niskie oprocentowanie oraz możliwość spłaty do dwóch lat po ukończeniu studiów. Są dofinansowane z budżetu państwa.
Kredyty samochodowe. Kredyty dla każdego, również często na atrakcyjnych warunkach, często udzielane w trybie online, najczęściej towarzyszy im możliwość dokupienia ubezpieczenia samochodowego.
Kredyty gotówkowe. To kredyty na dowolny cel, bardzo łatwe do uzyskania ze względu na brak zaświadczeń i poręczeń. Również bardzo popularne w trybie online.
Kredyty bezgotówkowe. To nic innego, jak bardzo popularne zakupy na raty określonego przedmiotu oferowane przez sieci handlowe.
Kredyty konsolidacyjne. To pożyczki dla tych, którzy powzięli już kilka innych i mają problem z ich spłaceniem. Kredyty konsolidacyjne choć długoterminowe, pozwalają połączyć posiadane raty w jedną niższą.

Kredyty bankowe, bądźmy czujni

Rozważając możliwość zaciągnięcia kredytu należy dobrze się do tego przygotować. Pochopna decyzja może wręcz doprowadzić na skraj bankructwa. Niezbędne będzie porównanie ofert różnych banków, zrobienie symulacji finansowej, analiza własnych, codziennych wydatków, często podjąć decyzję pomaga rozmowa z kimś, kto spłaca lub spłacał kredyt. Gdy zdecydujemy się już na rodzaj oferty bankowej oraz bank polski lub firmę, która nam go udzieli, nie należy trącić czujności, a wręcz ją wzmóc. Dokładne przeczytanie umowy kredytowej i zrozumienie każdego zawartego w niej paragrafu pozwoli uniknąć przykrych zaskoczeń w  trakcie spłacania kredytu bankowego. Pamiętajmy też, że zaciągnięcie pożyczki to obciążenie i zobowiązanie na wiele miesięcy lub lat.
Gdy rozsądnie podejdziemy do dobrodziejstwa jakim jest możliwość wzięcia kredytu, nie pozostaje nic innego jak cieszyć się z zainwestowanych pieniędzy!

Porównanie kredytów bankowych można dokonać na stronie internetowej z ofertami kredytów bankowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

45 089 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Szybkie Pożyczki Online

Coraz trudniejsza sytuacja gospodarcza sprawia, że wielu ludzi bardzo często traci swoją płynność finansową. Gdyby nie instytucje finansowe, w których uzyskać można szybkie pożyczki gotówkowe ich życie byłoby znacznie trudniejsze.

Zamknij